BU BLOGDA ARA

3 Aralık 2017 Pazar

Wet 'n Wild Comfort Zone Far Paleti

Merhaba, 
Makyaj fotoğrafı çekebilsem ne yazılar yazacağım da yaptığım makyajları fotoğraflayamıyorum. Bu da benim biraz hevesimi kırıyor açıkçası. Ama Comfort Zone paletinden bahsetmek için daha fazla bekleyemeyeceğim.
6-7 tane far paletim var toplamda.Çoğu da toprak tonları barındıran paletler. Comfort Zone far paleti ise en joker far paletim.

Wet'n Wild Comfort Zone paletinde her birinin farın üstünde gözün hangi bölgesine sürülmesi gerektiği yazan,açıktan koyuya giden 8 renk far var. Paletin ambalajı çok albenili olmamakla birlikte kullanışlı olduğu göz ardı edilmeyecek bir gerçek.Hafif ve ağzı sıkı sıkıya kapanan bir ambalajdan daha fazlası neden istenilsin J Paletin içinden çıkan aplikatör acil durumlar dışında bence çok da kullanışlı değil.

Farların yapıları çok güzel, yumuşak ve fırçaya alırken çok fazla tozutmuyorlar. Ama uygulama esnasında özellikle son dört renk dökülme yapabiliyor. 

Sol üst sütundaki inci rengine benzeyen far dışında hepsi oldukça pigmentli, hatta son alttaki dört renk muazzam derece de pigmentli. ve yumuşacık. İlk renk dışında palette tek bir falso yok anlayacağınız.Palette mat yapılı hiç far yok kimisi sedefli kimisi hafif ışıltılılar.

İlk renk dışında farların renk vermesi gayet iyi, renk yoğunluğu kat kat uygulamayla artırılabiliyor, farlar kolay dağılıp birbiriyle karışabiliyor. Sanırım ışıltılı ve joker bir tek far paletine ihtiyacınız varsa o palet bu palet.

Farların hepsinin renk verme performansı far bazıyla kullanıldığında ikiye katlanıyor. Kalıcılıkları da aynı oranda artıyor.Göz kapaklarım yağlı olduğu için,uyguladığım farlar zamanla çizgilere birikiyor.Bu paletle yaptığım göz maklajlarında ise birikme neredeyse yok denecek kadar az oluyor.
Renkler yakından bu şekilde. Benim en sevdiğim renkler alttaki dörtlü.Son iki far duochrome, soldakinin bordo kahve yansımaları, sağdakinin ise mavi yeşil yansımaları var. Bu renklerle vurucu gölgeli makyaj yapmak işten bile değil.Hastasıyız!
İtiraf edeyim far kullanmaktan anladığı tek renk bakır/kahve tonlu bir farı ya pudra rengi bir farı sürüp çıkmak olan beni bile gölgeli makyaja sevketti bu canım Comfort Zone. İyi ki almışım :)

İndirimde 15 TL gibi bir fiyata alabileceğiniz bu far paletine bir şans verin derim.


Sevgiler..

1 yorum:

Yorumlarınız benim için değerli , üşenmeyin yazın :)