BU BLOGDA ARA

23 Ekim 2017 Pazartesi

Hi! High Boots

Merhaba!
Diz üstü çizme giymek isteyip de 1.55 boyunun engeline takılmış hissedenleri cesaretlendirmeye geldim :) Herkes diz üstü çizmelerini giyip salınırken eksik kalacak değiliz dimi ama? 


Son 2.5 yıldır yapmak isteyip de yapamadıklarımı yapıyor, giymek istediğim ama yakışmaz diye almayı ertelediğim her şeyi deniyor ve çoğunu giyiyorum.Topukluyla yürüyemem sanıyordum, öyle değilmiş, uzun etek kısa insana olmaz sanırdım olurmuş yeter ki uygun kombini yapabileyim.


Uzun çizme giymek konusunda söyleyeceklerim tabi ki sadece benim gözlemlerime dayalı şeyler. Eğer boyunuz 1.55-1.58 arasındaysa uzun çizmeleri  giyerken bir kaç şeye dikkat etmeniz gerekecek. Birincisi çizmenin boyunun diz kapağının hemen üstünde bitmesine dikkat edin.Daha üzerinde bitmesi bacak boyunuzu aşağıya çeker. Çorap çizmeleri genel olarak tercih etmemek lazım çünkü diz kapağının epeyce üzerinde bitiyorlar. Üzerine etek giyecekseniz etek ile çizme arasında 4-5 parmak ara olmasına dikkat edin, ve eteğin altın ten rengi çorap giyin. Aradaki çıplak ten görüntüsü bacak boyunuzun aşağı çekilmesini engeller.Ayrıca tercih ettiğiniz eteğin yüksek bel olmasına özen gösterin.Üzerine kısa bir bluz giyebilirsiniz ya da benim gibi triko bir kazak giyip ucunu etek beline sıkıştırabilirsiniz.


Eğer kısa etek giyemem derseniz yüksek bel skinny bir pantolon giyebilirsiniz.Pantolonun bacaklarınızı tam sarması önemli. Pantolonun üzerine gömlek giyip alt ucunu bağlayabilirsiniz, kısa kazaklar bluzlar giyebilir ya da uzun bir şeyler giymek isterseniz mutlaka bir ucunu pantolonun içine sokmalısınız. Bunun sebebi çizmenin kestiği boyu yüksek beli ön plana çıkararak ekarte etmek :) 


Benim giydiklerime gelince, üzerimdeki çoğu şey geçen sezon ürünleri. Çizmelerimi ise Deichmann'dan 2 gün önce aldım. Diz üstü çizmeler süet olunca daha şık görünüyor, o yüzden tercihimi süetten ve kısacık topuklardan yana yaptım.Diz üstü çizmelerin topuk boyu uzun olanları sizce de çok basit bir görünüm vermiyor mu? Etek:H&M ( Eski Sezon - 20 TL)
Triko: Koton (Eski Sezon - )
Çanta:Matmazel (Eski Sezon - 100 TL ) 
Çizme: Deichmann (Yeni Sezon - 140 TL)
Deri Ceket: Pull &Bear ( Eski Sezon -130 TL) 


Diz üstü çizme giyme konusunda eksiklerim ya da yanlışlarım varsa paylaşın benimle, ben de bileyim.Umarım kombini sevmişsinizdir.

Sevgiler..

1 yorum:

Yorumlarınız benim için değerli , üşenmeyin yazın :)