BU BLOGDA ARA

2 Ağustos 2017 Çarşamba

Artnet Oval Makyaj Fırçası // Kaşık Fırça

Merhaba!
Makyaj süngerleriyle tanıştıktan sonra  fondöten fırçasını kullanmayı bırakın,bir tekine bile yan gözle bile bakmamış olan ben kaşık fırçalara sempati duymaya başlamıştım. Gratis indiriminde Artnet Oval Fırçanın miniminnoş tipiyle,ponçik kabarık kıllarıyla ve sarı etiketiyle bana göz kırptığını gördüm.Ve bir kendisiyle mutlu mesut eve döndüm. Öyle güzel anlatmışım ki almasaymışım kendimi cezalandırmak zorunda kalırmışım, kesin:)


Şaka bir yana fondöteni süngerler varken fırçayla uygulamak hiç akıl karı değil bence. Gene de tercih meselesi tabii.Süngerin tek dezavantajı fondöteni biraz fazla inceltiyor olması, kapatıcılık biraz azalabiliyor dolayısıyla.Neyse gene konuyu saptırdım.Konumuz Artnet Oval Makyaj Fırçası // Kaşık Fırça o zaman ondan bahsedeyim:) 

Artnet markası benim çok uzun zamandır raflarda gördüğüm ama son zamanlarda şaha kalkan bir marka. Bir çok mağazada, bir çok başarılı ürünüyle karşılaşmanız olası. Bu fırça ise benim için biraz arafta kalan bir ürün oldu. Görünüş olarak oldukça şık ve sade. Sanki sap metal gibi ama plastik.Hatta bence biraz fazla yumuşak bir plastik. Çünkü fırçayı uygulama yapmak için cildimde dolaştırırken fazla baskı yapınca, ince olan boyun kısmı esniyor.Esnemesi uygulama açısında doğru bir şey mi acaba diye düşündüm ama kırılır gibi de geliyor. Bu konuda beni biraz aydınlatın lütfen :)


Fırçanın kılları sık ve yumuşak.Yüzünüze sürdüğünüzde kıllar dağılıp gitmiyor. Fondöten, kapatıcı uygulamak için kullanıldığı gibi kontür yapmak için de kullanılabilir. Bu açıdan çok kullanışlı. Fondöteni yayma konusunda başarılı.Dairesel hareketlerle uygulama yapıldığında fırça izi bırakmıyor.Burun kenarları gibi minik alanlara ulaşmakta başarılı. Ürünü fazla emmiyor,ürünün kapatıcılık etkisini süngerle uygulamaya göre bir tık artırıyor. Akışkanlığı biraz fazla olan fondötenleri uygulamada kullanacaksanız fırça izi bırakıyor bu biraz can sıkıcı.Ama stik fondöten uygularken mucize yaratıyor.

Her kullanım sonrası yıkamak gerekiyor. Fondöten dibe kadar işlemiyor, fırçanın tamamen üst yüzeyinde biriktiği için, kalan ürün sertleşip diğer uygulama için uygun olmayan bir zemin oluşturmuş oluyor. Fırça yıkandığında ise kolay arınıyor ve kolay kuruyor.


Şimdi bu fırçayı sevmedim dersem yalan söylemiş olurum,çok sevdim dersem süngerlerime haksızlık ederim. Ama sünger aşkımı bir kenara bırakıp kullanışlı ve başarılı bir fondöten fırçası olduğunu belirtmem gerek. Fırça sevenler için uygun fiyatlı ve kullanışlı bir makyaj yardımcısı olabilir. 

Sevgiler..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız benim için değerli , üşenmeyin yazın :)