BU BLOGDA ARA

2 Kasım 2016 Çarşamba

Yves Rocher Monoi de Tahiti Kuru Yağ // Saç ve Vücut İçin

Son zamanlarda bakım yağlarına çok merak saldım. Benim için Nuxe Kuru yağ ile başlayan, ardından hız kesen ama şimdilerde tekrar alevlenen bir heves bakım yağları.


Özellikle saç bakım yağları üzerine çok fazla araştırma yapıyorum. Yves Rocher Monoi de Tahiti yağı da internet araştırmalarım sonunda alınacaklar listesine eklemiştim. Doğum günü kampanyasında da aldım. 

Yves Rocher Monoi de Tahiti bakım yağı saç ve cilt için kullanılabiliyor.İlk olarak ürünü saçlarıma uyguladım ve sonuçtan pek memnun kalmadım.Saçlarıma yağlı bir görünüm verdi, belki ürünü fazla kullanmışımdır diye miktarı azaltarak kullandım ama gene sevemedim. Mis gibi bir kokusu var,saçları parlak da gösteriyor ama ek olarak  yağlı ve ağır bir görüntü de verdiği için bir daha saçlarımda kullanmadım. İnce telli ve cansız saçlarımın ürünü kesinlikle değil! Ama farklı bir yöntemle kullanan biri varsa aranızda önerilerinize açığım.


Su içmek konusunda biraz tembelim, günlerce su içmediğim bile oluyor.Rekorum 4 gün! Korkunç bir rekor denemesi oldu farkındayım, susuzluk beni pek vurmuyor, ama cildimi mahvediyor.Son dönemlerde iyice susuz kaldığım için özellikle bacaklarım çok kurudu ve derim pul pul dökülmeye başladı. Bu yağ pul pul dökülen cildime,saçlarımın aksine çok iyi geldi. Emilimi Nuxe kuru yağa göre biraz daha zor, o yüzden miktarı iyi ayarlamak gerekiyor.Eğer biraz fazla kaçırırsanız çok yağlı garip bir his veriyor ve ten tarafından çok uzun bir süre emilemiyor. Her banyodan sonra bacaklarıma ve kollarıma,sırtımda yetişebildiğim bölgelere uygulamaya özen gösteriyorum. Kuruluktan ötürü oluşan kaşıntıyı hafifletmekle birlikte, cildimin yumuşamasına ve kuru bölgelerin de nemlenmesine yardımcı oldu. Bir dip not daha katlanma bölgelerine uygulamamaya özel gösterin( diz kapağınızı arkası mesela) oralarda da hareket ettikçe rahatsızlık yaratıyor. 

Bu yağı ayrıca bacak fondötenimi seyreltip kolay yaymak ve koyu kıvamlı fondötenlerimi inceltmek için de kullandım.Miktar abartılmazsa sonuç bence başarılı! 


Genel olarak artıları eksileri değerlendirildiğinde benim için orta kararda bir ürün.Daha iyisi bulunabilir mi evet, tekrar alınabilir mi evet! Kokusu mis gibi, fiyatı da özellikle indirim dönemlerinde makulleşiyor. Bu şartlar altında denenebilir bir ürün..

Siz bu yağı kullandıysanız ve püf noktalarınız varsa,benimle paylaşırsanız sevinirim.

Sevgiler..

2 yorum:

  1. kokusuna bayılırım bunun parfümünü de aldım hatta ama 4 gün su içmemeye takıldım ben nasıl dayandın :-((( mümkün değil bana..

    YanıtlaSil
  2. Bende ilk kullandığımda acayip yağlıydı çok kötü gözüküyordu. O gece yıkamadım yapı belki gecer diye sabah kalktıgımda hala aşırı yağlıydı bende saçımı yıkadım, saçımı kuruttuğumda saçım inanılmaz güzel kokuyordu kokusu geçmemişti yağlı görüntüsü gitmiş ama etkisi çok olumlu biçimde dönmüştü bana yumuşacık uçları çıtır olmayan birbirine dolanmayan saçlar. Artık hep banyodan önce kullanıyorum, yıkadıktan sonra enfes oluyor.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için değerli , üşenmeyin yazın :)