BU BLOGDA ARA

17 Ekim 2015 Cumartesi

Evde Kolay Manikür // Susuz

Hiç bir şey yapmasa da elleri her daim bakımlı ve güzel görününen insanlar var.Onları gerçekten çok kıskanıyorum.Benim tırnaklarım biraz biçimsiz ve yapısal olarak kısa.Dipten kestiğim de öyle çirkin gözüküyorlar ki! Tırnak dibi etlerim için ise söyleyecek bir şey bulamıyorum, bıraksam tırnaklarımın ortasına kadar rahatlıkla uzarlar. Hal böyle olunca manikürsüz dolaşmak benim için imkansız. 

Evde manikür nasıl yapılır?

Kuaförde manikür yaptırmayı ve tırnak dibi etlerini kesmeyi/kestirmeyi pek hijyenik bulmuyorum. Evde kendi manikürümü kendim yapıyorum. Haftada bir,sadece yarım saatimi alan bir işlem. Param cebimde kalırken sağlığımı da riske atmamış oluyorum.

Evde Manikür nasıl yapılır

5- 6 malzemeyle siz de evinizde kolayca kendi manikürünüzü yapabilirsiniz.Nasıl mı? Cevap basit.Öncelikle üç grup temel malzemelyi toplayarak işe başlamalısınız.

Tırnak ve Tırnak Etleri İçin: Törpü, Tırnak makası,Tırnak Eti Kesme Makası, Tırnak Eti İtici ve Kütikil giderici bir ürün.
Manikür Sonrası Bakım İçin: Peeling ürünü, El Kremi, Tırnak Eti Kremi
Son Adım: Oje


Manikürünüzü duştan çıktıktan sonra yapabileceğiniz gibi, istediğiniz her hangi bir zamanda da yapabilirsiniz. Su kullanmanıza gerek yok. 
Tırnaklarınızı kısaltmak istiyorsanız, kesip kısaltabileceğiniz gibi direkt törpüleyerek de kısaltabilirsiniz. Ben genelde törpüleyerek kısaltıyorum.Sevdiğim kare - oval tırnak şekli olsa da,tırnak yapım yuvarlak manikürü daha iyi kaldırıyor. Tırnaklarınıza dilediğiniz şekli verdikten sonra, sıra tırnak dibi etlerinizde.

Tırnak dibi etleri, bariyer konumundadır. Mikropların tırnak diplerinden içeriye ilerlemesini engellerler. Bu yüzden tırnak dibi etlerinin kesilmesi taraftarı değilim.Özellikle çok derin ve dikkatsizce yapılan kesimler el sağlığınızı riske atar.
Şöyle de bir durum söz konusu, eğer tırnak dibi etleriniz çok uzadıysa onları geriye itmek, görüntüyü biraz daha kötüleştirmekten başka işe yaramaz. Etleriniz yerinde durduğu gibi artık bir de kalkık bir görüntü oluşturlar. Size tavsiyem,eğer tırnak dibi etleriniz çok uzunsa bir kereye mahsus çok derin olmamamak kaydıyla kesmeniz.

Tırnak dibi etlerinize kütikil giderici bir ürün uygulayıp bekledikten sonra, tırnak etlerinizi, tatha tırnak eti iticiyle önce hafif hafif geriye doğru daha sonra sağdan sola,etlerin yönünü izleyerek itmelisiniz. Ben kütikül giderici olarak yıllardır Sally Hansen Cuticle Remover'ı kullanıyorum. Çok çok memnunum. Fiyatı 32 Tl ve 2 yıldır kullanıryorum, yeni yeni bitmek üzere. Aynı çubukla tırnaklarınızdaki törpü sonrası kalıtılardan kurtularak, zor kısmı bitirmiş oldunuz!  
 

Kimyasalları ve tırnak tozlarını yıkayarak elinizden uzaklaştırdıktan sonra ellerinizi kurulayın. Bir el peelingi ile ellerinizi ve her tırnağınız dibini ayrı ayrı ovun. İşlemi çok bastırmadan nazik hareketlerle yapmaya özen gösterin.İşlem bittikten sonra ellerinizi durulayın.Peeling sonrası elleriniz pamuk gibi olacak. Daha sonra tırnak diplerinizi bir kremle nemlendirin.Ellerinizi de nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Peeling ve kremlerim Farmasi markasına ait.Özellikle peelingden çok memnunum.Ürünlerle ilgili detaylı yazı şurada.


Kremlerin iyice emildiğindn emin olduktan sonra, ojenizi sürmeye hazırsınız.İstediğiniz renkte oje kullanabilirsiniz ama nude tonlar ellerinizin daha zarif ve bakımlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Evde manikür yapmak işte bu kadar kolay! Ama ben uğraşamam kuaföre giderim derseniz kendi aletlerinizi  götürmenizi öneririm. Güzel görünmeyi hepimiz çok isteriz ama sağlığımız herşeyden değerlidir.

Sevgiler.. 

1 yorum:

  1. Sade ve anlasilir bir yazi olmus. Faydalanacagimi dusunuyorum. Emeginize saglik.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için değerli , üşenmeyin yazın :)