BU BLOGDA ARA

3 Şubat 2015 Salı

BH Kozmetik Balu & Malus Domestica Şampuan & Saç Kremi

Yeni yıla girmeden önce 3 kişiye BH (QR) kozmetik işbirliğiyle hediye vermiştik.Çekiliş döneminde firma bana da denemem için istediğim ürünleri göndermişti. Ürünler elime geçtiğinden beri kullanıyorum,ikisini de yarıladım.Fikirlerim netleşti.

BH KozmetikBalu & Malus Domestica Şampuan & Saç Kremi

Firma bana istediğim üç ürünü göndermek isteğini söylediğinde, saç ürünlerini denemeyi sevdiğim için tercihimi Balu&Malus Domestica serisinden yana yaptım.Seri cansız ve mat saçlar için hazırlanmış. Ürün açıklamasında söyle yazıyor; BH Balu & Malus Saç Artış şampuanı hidro-balu ve insan saç hücreleri ile en iyi uyumu gösteren bitkisel kök hücreye sahip olan malus domestica içermektedir. Tamamen doğal bir ürün olan Hidro-Balu bitki ekstresi, proteinlerin yapı taşları amino asitler bakımından oldukça zengindir. Saç dökülmesinin azalmasına ve durmasına, ince ve zayıf saç tellerinin beslenmesine ve yeni saç oluşumuna yardımcı olur. Malus domestica elma ekstresi ise içerisindebol miktarda, antioksidan etkili, Prosiyanidin B2 içerir. Prosiyanidin B2, kötü hücreleri saçlı deriden uzaklaştırıp sağlam hücreleri uyararak, saç dökülmesinin durmasına ve yeni saç çıkmasına yardımcı olur.


BH KozmetikBalu & Malus Domestica Şampuan & Saç Kremi


Şampuan kolayca sıkılabilen plastik bir şişede yer alıyor. Kapak arkasına basılınca tahliye açıklığı ortaya çıkan türden bir kapak. Bordo/ kahve renkli oldukça katı kıvamlı bir ürün olduğu için şişenin kolayca sıkılıp esnetilebiliyor olması önemli.Aksi halde şampuan mümkün değil o küçük açıklıktan dışarı çıkamaz.
Şampuan katı kıvamına rağmen suyla buluşunca kolayca dağılıp,uygulanıyor.Güzel köpürüyor,saçı güzel temizliyor. Saç derimde hassasiyete sebep olmadı ama saçlarımı çok fazla keçeleştirdi.Bu da saç taramada güçlük demek, bu yüzden şampuandan sonra saç kremi uygulamak şart. BH Kozmetik Balu&Malus Onarıcı şampuanı kullandığımdan beri saçlarım sanki biraz güçlendi ama aynı zamanda biraz sertleşti de.Şu sıralar dökülme problemim yok, bu şampuan da bu konuda herhangi bir olumsuzluk yaratmadı.Saç artışı konusunda da henüz bir etkisini görmedim.Net bir kokusu olayan bu şampuanı saçlarımı çok fazla sertleştirdiği bir daha tercih edeceğimi sanmıyorum. Şampuanı daha detaylı incelemek içeriğini görmek isterseniz şuraya tıklamanız yeterli.

BH KozmetikBalu & Malus Domestica Şampuan & Saç Kremi

Balu & Malus Domestica Saç Bakım Kremi ise beyaz renkli, şampuandan çok daha katı bir ürün. Tahliye açıklığının şampuanınkiyle aynı olması büyük talihsizlik, şişe ne kadar sıkılabilir olsa da kremin kıvamı öyle katı ki çıkarmak çok zor, hatta kalan ürün azaldıkça imkansızlaşıyor.Ben görselde gördüğünüz seviyeye geldiğinden beri, ürünü kapağı açıp alıyorum.Kremin saçı yumuşatma etkisini yetersiz buldum, ürünü ne kadar bol uygularsam uygulayayım fark etmiyor. Saçlarım yeterince yumuşamıyor, kolay taranmıyor. Ürünün durulanması kolay, saçlarımın yağlanma süresine de olumsuz bir etkisini görmedim. Ovex kullandığımdan beri saç kremlerinden ve maskelerden beklentim çok yükseldiği için çoğu ürünü beğenemiyorum zaten ama bu krem performans olarak benim saçlarım için çok etkisiz kaldı.Tekrar tercih etmeyeceğim.

BH KozmetikBalu & Malus Domestica Şampuan & Saç Kremi

Genel olarak bu iki ürünün de performansını beğenmedim. Kim bilir belki de saçlarım için uygun olan seriyi seçememiş olmamdan kaynaklanıyordur bu durum. Markanın argan yağı serisine bir şans verebilirim diye düşünüyorum.

Bu ürünleri ya da markanın diğer ürünlerini deneyenler var mı aranızda? Fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.


*Tanıtım ürünüdür.

Sevgiler..

1 yorum:

  1. Bu markayı denemedim HC Hair Care kullanıyorum ve çok memnunum onu denemeni tavsiye ederim cidden çok güzel sevgiler ♥

    Bloğuma beklerim http://blogkizsalseyler.blogspot.com

    YanıtlaSil

Yorumlarınız benim için değerli , üşenmeyin yazın :)