BU BLOGDA ARA

18 Ağustos 2014 Pazartesi

Oriflame The One Colour Impact Krem Far // Petroleum Shine

Oriflame The One serisi çıkalı uzunca bir zaman oldu fakat ben daha serinin ürünlerini inceleyip bitiremedim. Tembelliğimden değil de fotoğraf kalitesine ve fotoğraf düzenleme işine taktığımdan bir ürün için 4-5 ayrı çekim yapıp gene de fotoğrafları yeterince beğenmiyor olmamdan kaynaklı.Şimdilik yeni düzenim bu postta ve bundan sonraki postlarda göreceğiniz konseptle devam edecek dedikten sonra ürünü incelemeye geçebilirim. 


The One serisine ait oje, maskara ve eyeliner'ı deneyip blogda yorumlarıma yer vermiştim.Sıra geldi krem fara.Krem far hakkında ne çok iyi konuşacağım ne de çok kötü.Yapısı ince ve kaygan olduğundan kolayca alınıp uygulanılan bir far. Ama pigmentasyonu düşük,kat kat uygulama gerektiriyor.Ben far tercihimi açık renklerden yana yaptığım için ilk sürdüğüm kadarı bana yetiyor ama kavanozdaki renge ulaşmak isteyenler için durum biraz can sıkıcı olabilir. Göz kapağına yayıldığında yağlı yapısına rağmen bir toz far etkisi yaratıyor.Islak görünüm bırakmıyor olması da  farın sevdiğim özelliklerinden oldu.Bir başka güzel özelliği ise gölgelendirme de kullanacaksanız diğer fara güzel karışıyor olması.


Gelelim farın eksi özelliklerine.Benimki gibi yağlı göz kapaklarına hiç uygun bir far değil.Sürüldükten kısa bir zaman sonra çizgilere doluyor.Kuru göz kapaklarında sonuç değişecektir diye düşünüyorum.Farın kalıcılığı da azdan ortaya doğru bir yerde.


Renk olarak ise 'petroleum' ismi biraz koyu yeşil- siyah bir renkmiş gibi hissettiriyor.Ama tek kat uygulandığında açık gri ışıltılı bir far kullanıyormuş gibi oluyorsunuz. 


Rengini sevdiğim ama yapısal olarak başarısız bulduğum bu farı göz kapakları kuru olanlar deneyebilir lakin kesin memnun kalırlar mı karar veremedim.Bu farı ve diğer renklerini incelemek isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

                                                                                           *Tanıtım ürünüdür.
Sevgiler..


2 yorum:

  1. Bende Oriflame'in bu krem farlarının 4 rengi var hepsini çok beğeniyorum ve kalıcılığını arttırmak için kullanmadan önce mutlaka baz kullanıyorum o zaman çizgilere dolma gibi, zamanla silikleşme gibi bir sorun olmuyor.:)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Bazsız deneyimleyip paylaşmak doğru olur diye bazsız denedim ama senin verdiğin bu bilgi alacak olanları yönlendirmede etkili olacaktır.Yorumun için teşekkürler..Sevgiler..

      Sil

Yorumlarınız benim için değerli , üşenmeyin yazın :)